6 July 2022
Öne Çıkanlar

“Öz Savunma Gerekli Ve Zorunlu Bir Hale Gelmiştir”

 

Devrimci Gençlik Hareketi İntikam Birimleri, Mayıs ve Haziran ayında İstanbul’da gerçekleştirdiği eylemlerin bilançosunu açıkladı.

 

Devrimci Gençlik Hareketi İntikam Birimleri, Mayıs ve Haziran ayında gerçekleştirdiği eylemlerin bilançosunu açıkladı.

Eyleler, “İhanet ve İşgale Karşı Werin Cenga Azadiyê” şiarıyla ilan edilen eylem seferberliği çerçevesinde gerçekleştirildi.

Açıklamada, mevcut sürecin her geçen gün Devrimci Halk Savaş’ı stratejisinin özü olan öz savunmayı gerekli ve zorunlu kaldığı vurgulandı.

Öz savunmanın Kurdistan halkı ve gençliği için bir hak olmaktan öte bir görev olduğu belirtildi.

Önder Apo üzerindeki tecrit ve işkence sistemine dikkat çekilen açıklamada,

faşist iktidarın bu uygulamalar üzerine inşa edildiğine işaret edildi.

“Bunun karşısında Önderliğini sahiplenen bir gençlik, kadın ve halk duruşu geliştirilen eylemselliklerle net bir şekilde ortaya konulmuştur” denildi.

Devrimci Gençlik Hareketi İntikam Birimleri’nin bilançosuna göre;

DGH Şehit Yusuf Fırat-Şehit Zınar Birimi 27 Nisan 2022’de Tatvan’da eylem gerçekleştirdi.

Gaziosmanpaşa mahallesinde Kürt düşmanı astsubayların ve polislerin bulunduğu Nur sitesi ve Pamuk sitesinin ortasında güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı eylemi gerçekleştirildi.

28 Nisan 2022’de Bayrampaşa Murat mahallesinde bulunan MHP’li Kürt düşmanlarına ait olan İşkent sanayi sitesi ateşe verildi.

DGH Şehit Devrim Zerdeşt İntikam Birimi 24 Mayıs 2022’de Sultanbeyli mimar sinan mahallesinde bulunan 4 katlı bir mobilya fabrikasını ateşe verdi.

DGH Şehit Zeryan Deniz Amed İntikam Birimleri 01 Nisan 2022 tarihinde Ümraniye hekimbaşı mahallesinde bulunan faşistlere ait 2’nci el araçların bulunduğu bir yere sabotaj eylemi düzenledi.