7 July 2022
Öne Çıkanlar

Karakolun Altındaki İnsan Kemikleri Tekrar Gömülmüş!

 

Amed’in Bismil ilçesinde yıkılan karakolun altında ortaya çıkan 75 parça kemiğin tekrar toplu olarak gömüldüğü ortaya çıktı. Detaylar haberimizde.

Amed’in Bismil ilçesinde bir karakolun altında insan kemikleri bulunması dikkatleri buraya toplamıştı.

Alınan bilgilere göre kazı çalışmalarını yürüten işçiler, buldukları insan kemiklerini Belediye Park Bahçeler Müdürlüğüne teslim etti.
Teslim edilen kemiklerin akıbeti şimdiye kadar bilinmiyordu. Bazı kişiler Bismil kayyumunu arayarak kemiklere ne olduğunu sordu ancak herhangi bir bilgi verilmedi.

İsmini vermek istemeyen görgü tanığı, kemiklerin Belediye Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından belediye imamına bir karton içinde teslim edildiğini ve kemiklerin imam tarafından başka bir yere gizlice defnedildiğini söyledi.

Kemiklerin 1990’lı yıllarda yaşanan faili devlet cinayetlerde katledilenlere ait olduğu düşünülüyor.75 parçadan oluşan kemiklerin bir sandıkta gömüldüğü öğrenildi.

Ancak kemiklerin kaç kişiye ait olduğu henüz bilinmiyor.Söz konusu toplu mezara ilişkin fotoğraflar da ANF tarafından yayınlanmıştı. Fotoğraflarda sahipsiz bir mezar taşı ve mezarın üzerine dizilmiş çok sayıda çakıl taşı dikkat çekiyor.