26 November 2022
Öne Çıkanlar

İşgalci Türk Devleti Saldırılara Gece Boyunca Devam Etti

 

İşgalci Türk Devleti’nin Doğu ve Kuzey Suriye’ye yönelik saldırıları 19 Kasım’dan bugüne aralıksız devam ediyor. Uluslararası güçler, saldırıları sessizlikle onaylamaya devam ederken, geceden sabaha bölgede yaşanan gelişmeleri ekranlarınıza getiriyoruz.

İşgalci Türk devleti ve çeteleri Şêrawa’nın Bênê köyünü bombaladı. İşgalci Türk devleti Zirgan’a yönelik bombardımanını sürdürürken, Til Temir’de hava hareketliliği yaşanıyor.

Minbic’in Hoşeriyê, Cat, Tuxar ve Seyada köylerine yönelik saldırıların yanı sıra bölgede savaş uçağı hareketliliği yaşanıyor.

Hava hareketliliğinin yoğunluklu olarak Şam hükümetinin sınır askerleri üzerinde yaşanıyor. Türk devletine ait helikopterler Tirbespiyê ilçesi sınırında dolaşıyor.

Minbic’teki Anha muhabirlerinin verdiği bilgiye göre, işgalci Türk devleti Minbic’in batı, kuzey ve doğusundaki köylerden sonra batıdaki Kawiklî ve Qirt köylerini bombaladı.

Türk devleti Dêrik’te bulunan Siwêdiyê gaz fabrikasını ikinci kez bombaladı.

Çarşamba günü sabah saatlerinde de aynı yer bombalanmış; Cizre bölgesinin genelinde elektrik kesintileri yaşanmıştı.

Eyn İsa’da ise Seyda, Cebhel ve Mişêrfa köylerini bombalandı. İşgalci Türk devleti Qamişlo’daki Osman Sebri Kavşağı’nda bir araca saldırı düzenledi. Saldırıda, ilk bilgilere göre Hisên Mecdîn adlı bir bölge sakini yaralandı.