26 March 2023
MANŞET DÜNYA

Britanya’da Öcalan’a Özgürlük Kampanyası: 10 ayrı gezeteye tam sayfa ilan

Önder Apo’ya özgürlük çağrısıyla uluslararası alanda sürdürülen kampanyalar çerçevesinde Britanya’da 10 ayrı gazeteye tam sayfa ilanlar verildi. Mısır Meclisi Dışilişkiler Danışmanı Recai Fayed de Önder Apo’ya özgürlük talep etti.

22 yıldır mutlak tecrit altına alınan Önder Apo’nun özgürlüğü için küresel eylem ve çağrılar devam ediyor.

Önder Apo’nun özgürlüğü hedefiyle başlatılan ULUSLARARASI ÖCALAN’A ÖZGÜRLÜK kampanyası kapsamında gazetelere verilen tam sayfa ilan etkinlikleri sürüyor.

Bu kapsamda İngiltere, İşkoçya ve İrlanda’da ulusal gazetelere verilen ilanların ardından bölgesel gazetelere ilanlar verilmeye başlandı.

İngiltere’nin en büyük işçi sendikaları UNITE ve GMB ile Britanya Kürt Halk Meclisi’nin ortak organizasyonu ile 10 Bölgesel gazeteye verilen ilanlarda Önder Apo’ya Özgürlük çağrısı yapıldı.

Devam eden kampanya ile ülke genelinde milyonlarca insan her gün Önder Apo’nun fikirlerini tanıyor ve fiziki özgürlüğünün önemini de görüyor.

6 milyonu aşkın örgütlü işçiyi temsil eden 14 ulusal sendikanın, Britanya Kürt halk meclisinin desteğiyle sürdürdüğü Önder Apo’ya özgürlük kampanyası ülkede gündem yarattı.

Önder Apo’nun özgürlüğü için bir talep de Mısır’dan geldi.

Mısır Kürt Araştırmaları Merkezi Yöneticisi ve Mısır Meclisi Dışilişkiler Danışmanı Recai Fayed, yayımladığı görüntülü mesajla Önder Apo’ya özgürlük talep etti.

Tecrit uygulamaları ve dört duvarın Önder Apo’nun fikirlerine engel olamadığını vurgulayan Recai Fayed, Önder Apo’nun fikirleriyle insanlık için yeni bir yol çizdiğini ifade etti.

Önder Apo’nun dört duvar arasında tüm ezilen halklar için özgürlük yolunu gösterdiğini belirten Recai Fayed, Önder Apo’nun özgürlüğünün artık sadece Kürt halkının değil Mısır, Arap ve Afrika halklarının talebi olduğunu vurguladı.