6 July 2022
Öne çıkan gelişmeler

Barış Anneleri’nden Barzaniye Çağrı: Geçmişini Hatırla

Türk devletinin KDP işbirliğiyle Başurê Kurdistan’a başlattığı işgal saldırılarına ve KDP’nin işbirliğine tepkiler artıyor.

Êlih’teki Barış anneleri, Barzani’nin tutumunu mahkûm ederek şöyle konuştu.

Süt emerken öldürülen çocukları ne çabuk unuttunuz, kimyasallarla yakılan…
Unuttunuz mu? Kimdi o çocuklar, çocuklarımız, kardeşlerimizdi.
Sınırları geçip geldiniz, sığındınız, biz üzerimizdeki giyisiyi size verdik, son battaniyemizi size verdik, bir an bile düşünmeden. Ama siz bugün çocuklarımıza sahip çıkmıyorsunuz.

Mersur Barzanî, kendini bitirdi. Avrupa’daki anneler, ona ayakkabı (mekap) göstererek, kıymetinin bu ayakkabı kadar olduğunu söyledi.

Vicdanlar nasıl rahat olur? Başlarını yastığa rahat koyabiliyorlar mı?

Barzanî haddini bilsin, bugünden itibaren yaptıklarını hep hatırlasın, artık yeter Barzanî’ye, yeter, yeter…

KDP’ye bir tepki de “Türkiye’nin Kürdistan topraklarında ne işi var?” diye soran MEBYA-DER Şirnex yöneticilerinden geldi.

(Barzani) Türkiye’ye destek vermeseydi, oraya gidemezdi. Bugün Barzani ve ailesinin parmağı işin içinde vardır. Neçirvan Barzani’nin destek verdiğini kendi gözlerimizle görüyoruz. Destek vermemesi gerekiyor. ‘Ben Kürt’üm ve vicdanım rahat değil’ demelidir.

(KDP) Bu ihanet savaşını artık yapmamalıdır. Kürt birliğini oluşturmalıdırlar. Artık Türk devletinin yardımcısı olmamalıdırlar.

Biz kardeş katliamı ve savaş istemiyoruz. Barzani de bu savaşı durdursun. Birbirlerini öldürüp düşmanın gönlünü hoş etmesinler