1 February 2023
Öne Çıkanlar

Almanya’daki Kürt kurumları eylem programını açıkladı

FED-MED, “9’uncu yıl dönümünde Paris Katliamını daha güçlü şekilde protesto etmek, sorumlularından hesap sormak ve bu katliam ile örülmeye çalışılan karanlığı dağıtmak için” herkesi 8 Ocak günü Düsseldorf DGB Haus önünde yapılacak yürüyüşe çağırdı.

Almanya’daki Kürdistani kurumların çatı örgütü KON-MED, Paris Katliamı’nın yıl dönümü vesilesiyle yazılı açıklama yaptı.

Eylem takvimini duyurdu.

Açıklamada, “Paris Katliamı faşist Türk devleti ve bu katliamlara göz yuman uluslararası işbirlikçileri tarafından başta Kürt kadını olmak üzere tüm Kürt halkına karşı yapılmıştır” denildi.

KON-MED, Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez ile birlikte yine öz yönetim direnişi öncüleri iken katledilen Pakize Nayır, Sêvê Demir ve Fatma Uyar’ı da andı.

Almanya’nın birçok merkezinde Almanya Kürt Kadın Hareketinin (YJK-E) organize edeceği yürüyüşlere yurtsever halkımız başta olmak üzere dostlarımız ve devrimci, demokrat tüm halkları güçlü katılarak, katliamların hesabını sormaya çağırıyoruz.

Berlin’deki Alexander Platz for dem Roten Rataus önünden başlayacak.

Berlin

Yer: Alexander Platz vor dem Roten Rathaus
Tarih: 8 Ocak 2022
Saat: 14.00

Frankfurt’ta HBF saat 14:00’da HBF önünde olacak

Frankfurt

Yer: HBF
Tarih: 8 Ocak 2022
Saat: 14.00

 

Düsseldorf

Yer: DGB Haus Friedrich-Ebert-Str.
Tarih: 8 Ocak 2022
Saat: 13.00

 

Hamburg
Yer: Sternschanze Bahnhof
Tarih: 8 Ocak
Saat: 14.00

 

Bremen
Yer: Auf dem Marktplatz Bremen
Tarih: 8 Ocak
Saat: 16.00

 

Kiel

Yer: Europlatz Kiel
Tarih: 8 Ocak
Saat: 15.00

 

Saarbrücken

Yer: Europa Galerie Saarbrücken
Tarih: 8 Ocak
Saat: 13.30

 

Stuttgart

Yer: Lautenschlager Str. Stutgart
Tarih: 8 Ocak
Saat: 15.00

Hannover

Yer: HBF- Hannover
Tarih: 8 Ocak
Saat: 14.00

 

Aurich
Yer: Marktplatz Aurich
Tarih: 8 Ocak
Saat: 14:30

Almanya’nın Nordrhein Westfalen (NRW) eyaletinde örgütlü FED-MED’de , 9 Ocak 2013 Paris Katliamı dolayısıyla bir çağrı mesajı yayınladı.

“Failleri yargılama zamanı” diye haykıracaklarını ifade eden FED-MED, saat 13.00’da Düsseldorf DGB Haus önünde yapılacak yürüyüşe en güçlü şekilde katılmaya ve tüm çevreleri de katmaya çağırdı.

Başta kadınlar ve gençler olmak üzere tüm yurtsever halkımızı ve devrimci demokrat dostlarımızı, 9’uncu yıl dönümünde Paris Katliamını daha güçlü şekilde protesto etmek, sorumlularından hesap sormak ve bu katliam ile örülmeye çalışılan karanlığı dağıtmak için bu yürüyüşümüze en güçlü şekilde katılmaya ve tüm çevrelerini katmaya çağırıyoruz.