7 August 2022
Öne Çıkanlar

80 Yaşındaki Ağır Hasta Tutsaklara İşkence Sürüyor

 

80 yaşındaki Makbule Özer ve Hadi Özer, 51 gündür cezaevinde tutuluyor. Makbule Özer yüzde 53 engelli. Özer çiftinin kızları Naime Özer, annesinin ve babasına yapılan zulme vicdansızlık diye tepki gösterdi. Biran önce tedavileri için serbest bırakılmalarını istedi.

Akp-mhp faşist ittifakında zulüm görmeniz için kürt olmak yeterli. Kürt düşmanı ittifak, yaşlı, hasta demeden zulme devam ediyor. Van’ın Artemêtan ilçesinde 80 yaşındaki yüzde 53 engelli Makbule Özer, ve eşi Hadi özer 51 gündür hapishanede tutuluyor.,

Örgüte yardım etmek bahanesi ile tutsak edilen çiftin sağlık durumu her geçen gün kötüye gidiyor. Makbule Özer rahatsızlıklarından dolayı neredeyse her gün hastaneye götürülüyor. Artık hastalıktan yürümekte zorlanıyor.

Buna rağmen Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kurulan bir heyet “hapishanede kalabilir” raporu verdi.

Makbule Özer, Ailesi ile yaptığı açık görüşte “ilaçların uyutmadığını, yemek yiyemediğini” belirtirken, “kemik erimesinden dolayı artık yürüyemediğini de” duyurdu.

Özellikle şeker ve tansiyon konusunda çok sıkıntı yaşadığını ifade etti Annesinin yaşadığı zorluklara ilişkin konuşan kızı Naime Özer,

Annesinin evde bile birilerinin desteği olmadan yaşamını idare edemediğini belirtirken, hapishanede hayatını sürdürmesinin mümkün olmadığını vurguladı.

Hastanenin “Hapishanede kalabilir” raporuna “vicdani değildir.” sözleriyle tepki gösteren Naime Özer, Bu işkencenin biran önce bitmesini ve annesinin derhal serbest bırakılmasını istedi.